„ZWIERZYNA” – MAĆKA KAŹMIERCZAKA – prawdziwy kocioł gatunków…

kon1

„ZWIERZYNA” – Maciej Kaźmierczak

Bardzo ciężko jest jednoznacznie zaklasyfikować „Zwierzynę” Maćka Kaźmierczaka. Mamy tutaj bowiem prawdziwy kocioł gatunków, pochodnych fantastyce. Czasami mniej, a czasami bardziej mrocznej. Trudno napisać, że każdy może w tej książce znaleźć coś dla siebie, bo wbrew pozorom „Zwierzyna” jest propozycją trudną w odbiorze. Niektóre opowiadania można odbierać pod różnymi kątami interpretacji. Maciek nie idzie na łatwiznę i kreślone przez niego światy, czasami sięgają bardzo trudnych tematów. Wielki plus dla autora, że pomimo wszędobylskiej mody na poprawność – nie ulega trendom, a za to mocno nakreśla kontrowersyjne tematy, takie jak; religia, duchowość czy choćby kazirodztwo. Podczas lektury dało się wyczuć, jak na przestrzeni lat zmieniał się styl autora. Pomocne ku temu były daty powstania konkretnych opowieści. Warto dodać, że rysunki znajdujące się przy każdym z opowiadań doskonale uzupełniają merytoryczną zawartość każdej z historii.
„Zwierzyna” jest książką, którą warto polecać, choć – przyznaję się bez bicia – najbardziej lubię prozę pana Kaźmierczaka w tej bardziej mrocznej i kontrowersyjnej osłonie.

7/10

T. Siwiec

kon2

kon3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>